rekonstrukce bytu

nové uspořádání

Základem rekonstrukce bytu je nové uspořádání prostoru, které bude vyhovovat současnému způsobu života. Nadechnout se. Rekonstrukce má nechat byt nadechnout se, uvolnit se, oprostit se. Všechny tyto pocity byt potom přenese na své obyvatele. Např. bílá barva. Barva, kterou často používáme. Barva, která zvětšuje prostor.

Dnešní člověk je obklopen spoustou věcí a vjemů, je proto důležité jeho bezprostřední životní prostor již dále nezaplňovat, ale naopak uvolňovat a zklidňovat.

kuchyně je srdce každého bytu

Součástí celkové rekonstrukce bytu je samozřejmě kuchyně. Je důležité jí správně napojit na stávající, případně upravené rozvody energií.

Samostatným úkolem je napojení odsavače par – digestoře. Pokud nelze odsavač napojit na vzduchotechnické potrubí, lze použít cirkulační digestoř.

rekonstrukce bytu na klíč

Každý stavební projekt je náročný podnik. Mnoho věcí a detailů do sebe musí “zapadnout”.

Jako byste si chtěli do vysokých hor na výpravu vybrat toho nejlepšího průvodce, stejně tak před stavebním projektem hledejte toho nejlepšího architekta, nebo firmu, který Vás celým procesem bezpečně provede. Nic na světě nás nezbaví veškerého rizika, ale je lepší jít s někým, kdo trasu již prošel, než se vydávat sami na slepo.

důkladná příprava

Prvním krokem je návrh rekonstrukce bytu, nové dispozice a všech stavebních úprav, koupelny, kuchyně a vestavěných skříní i osvětlení. Sestavit je do kompaktního harmonického celku všechny podmínky, motivy a očekávání.

K úvodnímu návrhu později přibudou i všechny technické náležitosti, které by měly být zpracovány v projektu rekonstrukce bytu.
Základem úspěšné rekonstrukce bytu je důkladná příprava. Jistě se chcete do nového bytu nastěhovat co nejdříve a také Vaše sousedy  nebude těšit obývat staveniště příliš dlouhou dobu. Příprava, to je krok za krokem:
– důkladný průzkum stávajícího stavu, především napojení na rozvody energií.
– Vyřešení všech záležitostí v podrobném projektu rekonstrukce bytu.
– Připravenost firem, které se na dodávce budou podílet a materiálů, který bude potřeba.
– Průběžná kontrola provádění a dodávek.

rekonstrukce bytu cena

Cena rekonstrukce bytu a interiéru se odvíjí především od velikosti a rozsahu bytu. Významnou položkou budou hlavně ceny materiálů, zejména sanitárních výrobků, obkladů a dlažeb, kuchyně, případně různých moderních technologií. nezanedbatelnou položkou jsou také vyrovnávací stěrky podlah i nové dveře. Cena se stanovuje na základě projektu rekonstrukce bytu, ale lze ji předběžné odhadnout na začátku podle velikosti a rozsahu bytu. U každé rekonstrukce bytu doporučujeme ponechat si finanční rezervu, nejméně ve výši 10% z celkových nákladů.

harmonogram rekonstrukce bytu

Vzhledem k tomu, že byt je vždy součástí domu, který je obydlen, je žádoucí vše provést rychle. Základem je průzkum napojení na stávající rozvody a včasné objednávky všech materiálů, aby když se pustíte do stavby, jste měli vše k dispozici a nemuseli na nějaký prvek čekat.

Pokud něco objednáváte, nechte si dostatečnou rezervu, protože firma se může zpozdit, budete mít rozbitý byt a umyvadlo nikde.

nová větší koupelna

Moderní rekonstruovaná koupelna s vanou i sprchovou zástěnou. Dostatek úložných míst pod širokým umyvadlem i ve vestavěné skříňce nad wc. Rekonstrukce koupelny je jádrem každé modernizace. Staré a přežité musí pryč a nastoupí nové.