architektura praha

Jste investor a chcete precizně připravit celý projekt?

Rozumíme, že vaším hlavním cílem je prosazení a realizace developerského projektu. A nabízíme multidisciplinární tým a komplexní službu, která vám v prvním kroku pomůže identifikovat potenciální problémy a slabiny chystaného projektu. A ve druhém vám umožní se všem problémům vyhnout nebo je co nejefektivněji vyřešit.

 

Celou svoji profesní karieru se totiž věnujeme projektování, stavařině i potřebné legislativě. Máme za sebou vlastní developerský projekt, dlouhou řadu vyhraných právních sporů i armádu kvalitních specialistů, špičkových odborníků ve svých oborech, se kterými spolupracujeme desítky let.

Pokud se domluvíme na spolupráci, jsou všichni připraveni pracovat ve váš prospěch.

Podrobná právní analýza upozorní
na možné budoucí problémy

Vždy nejprve potřebujeme vyloučit všechna možná rizika a potenciální blokátory, které by vás později stály násobné množství času i nesmyslné peníze. 

Proto zcela standardně začínáme podrobnou právní analýzou. 

Projdeme například všechny archivy, nestandardní změny majitelů pozemku v historii, podrobné vlastnické vztahy v případě velkých areálů nebo pozemkových souborů. Prověříme sousedské vztahy, hranice pozemků, povodňové plány. Prostudujeme dlouhodobě plánovanou podzemní i pozemní infrastrukturu v místě budoucí stavby, ekologické zatížení pozemku, ochranná pásma, plánované liniové stavby a mnoho jiného. 

Každý projekt je unikát a vyžaduje svoji vlastní sadu prověrek a analýz.

Úřady na vaší straně

Paralelně vstoupíme i do vyjednávání s příslušnými úřady. Probereme s nimi váš záměr a začneme vyjednávat požadavky obou stran. 

Je už zcela běžná praxe, že místně příslušné úřady mají, zvláště u větších projektů, nároky na přispění developera do veřejné infrastruktury. 

Je ale nezbytné, aby nároky byly proporční, dopředu dobře komunikované a pro klienta akceptovatelné. O to se postaráme.

architekti

Největší problém je to, co dopředu nevíte

I když se to může zdát jako banalita, ověříme soulad s územním plánem, vhodnost místa pro daný projekt dle územně právní limitace, nebo záměry města s lokalitou, ve které se váš pozemek nachází. 

Zvláště u rozvojových území je nezbytné zjišťovat i 10 let zpětně, jaké měla městská část s danými pozemky v minulosti záměry. A zda stále existují zájmy, kvůli kterým bude město na prosazení původních záměrů trvat.

Umíme vás zbavit většiny problémů

Pokud spolu uzavřeme komplexní spolupráci na přípravě projektu, pohlídáme v dalším kroku vaši kompletní projektovou dokumentaci, aby byla bezchybná a připravená na bezproblémové podání žádosti o stavební povolení.

I když nic neuděláte špatně, nemusí to stačit

V posledních letech máme mnohonásobnou zkušenost, že i bezchybné úkony přestávají stačit. Proto je třeba taktizovat na úrovni zkoordinování jednotlivých informací i jejich specifickém způsobu prezentace. 

Úřad jednoduše přestává být v některých situacích nápomocný a začíná být pro mnoho stavebníků nepřítelem. Změnily se předpisy, a nadále se průběžně mění. Jednotlivé procesy jsou extrémně přísné. 

Proto je tak nezbytné, aby každý váš krok obsahoval nezpochybnitelnou syntézu informací z oblasti architektury i práva. Aby reagoval na nejnovější právní předpisy. Na nejnovější pražské stavební předpisy. Na nejnovější změny v územním plánu i plánu rozvoje města. 

S tím vším vám umíme pomoci. 

Provedeme vás čím dál komplikovanějším procesem stavebního povolení a postaráme se, abyste mohli začít co nejdříve stavět. 

 

Dobré domy nemají ležet v šuplíku. Proto se ozvěte a pojďme společně postavit ten váš.