Přeskočit na obsah

Přemýšlíte, jestli David architekti jsou ti praví pro realizaci vašeho domu? Podívejte se na příběhy lidí, kteří již tuto zkušenost mají


Když cítíte, co chcete, ale nedokážete to sami zhmotnit

Když cítíte, co chcete, ale nedokážete to sami zhmotnit, je studio David architekti rozhodně dobrá volba. Nás svedla dohromady náhoda při rekonstrukcí prvorepublikové vilky. Kdybychom směli vypíchnout pouze jednu věc, je to vzájemná synergie obou architektů a nás jako zadavatelů, jejímž výsledkem je originální a příjemné bydlení. Bez zaváhání doporučujeme.

(Hana a Alexandr B.; rekonstrukce a dostavba domu, Benešov)


Všichni mě zrazovali

Přišla jsem k Davidovým se starou ruinou a nejistou představou, co s ní. Oba architekti skvěle odhadli moje možnosti a potřeby, dokonce i ty nevyslovené. A řešení domu, které nakonec navrhli, bylo nejen neporovnatelně lepší, než jsem si vůbec uměla na začátku představit, ale jako bonus zhodnotili i cenu mého domu a pozemku.

Vždycky mě všichni zrazovali, že když budu stavět dům, bude to časově i psychicky vyčerpávající. Nechápu, jak je to možné, ale nic z toho se nepotvrdilo. Kromě milých schůzek, kde bylo vždycky všechno perfektně připraveno na další krok, jsem vlastně nemusela vůbec nic dělat ani zařizovat. Přitom bylo úplně evidentní, že za snadně vypadajícími řešeními je obrovské množství práce a velký akcent na detail. Což zrovna já umím ocenit. Moc vám děkuju za vaši práci.

(Kateřina K. novostavba domu, Praha 5)


Profesionální přístup, kreativní nápady

Profesionální přístup, kreativní nápady, pečlivá práce …. a smysl pro humor.

(Mitri R. novostavba rodinného domu Praha)


Máme nové krásné bydlení

Máme nové krásné bydlení. Ocenil jsem zkušenosti architektů Davidů nejen při projektování, ale hlavně v průběhu celé realizace. Pokud bych znovu stavěl, tak určitě zase s David architekty. Doporučuji.

(Juraj F.; rekonstrukce bytu, Praha)


Naprosty profesionalni pristup

Naprosty profesionalni pristup na prvni schuzce. Ocenuji pristup kdy nam nakonec byla rozmluvena rekonstrukce, ktera by byla velice narocna a nesplnila by ocekavani. Vstricny pristup, profi jednani.

(Jan H. rekonstrukce bytu, Praha)


Skvělá spolupráce

Skvela spoluprace při vybaven noveho bytu vcetne podlah, zarizovacih předmětu, nábytku, a kuchyňské linky. Architekt nas poslouchám a návrh i výsledek přesně odpovídal našim požadavkům a rozpočtu. Příště urcite zase zavolam.

(Yon P.; rekonstrukce bytu, Praha)


Vy máte pochopení pro ty naše pošetilosti

Jestli budeme ještě něco stavět, tak jedině s vámi. Vy totiž máte pochopení pro ty naše pošetilosti.

(Alena K.; rekonstrukce bytu a interiéru, Praha)


Panu Davidovi nešlo o to, aby nám slíbil zázraky a tahal z nás peníze

Věřím, že toto studio dokáže splnit zákazníkovi to, co očekává a pravděpodobně i něco navíc. Pan David nás vyslechl, i když do konverzace velmi aktivně zasahovala naše dcera, zůstal klidný a nad věcí. Na spolupráci jsme se nakonec nedohodli – za což jsem rád. Abych to vysvětlil, panu Davidovi nešlo o to, aby nám slíbil zázraky a tahal z nás peníze v podobě krásných návrhů a následně udělal projekt. Vysvětlil nám, co je v našem případě prvořadé a na co pravděpodobně padne značná část našich úspor. A co je potřeba vyřešit ještě před plánováním rekonstrukce jako takové. Toto je pro nás ukázka profesionality. I když tušil, že se asi naše cesty již nepropojí, dal nám několik cenných rad, jak postupovat při řešení našeho problému. Rozloučili jsme se s tím, že až budeme mít vše připraveno, jak je potřeba, tak se bude těšit, že se opět setkáme. Takže třeba někdy v budoucnu na shledanou, pane Davide.

(Ondřej H.; rekonstrukce domu, Střední Čechy)


Dobrý den pane architekte,

píšu po víkendové poradě širší rodiny, jak jsme se dohodli.

Nepíše se mi lehce, protože jste nám nabídl umělecké dílo, a máme pocit, že ho nepřijímáme s nadšením proto, že jsme příliš konzervativní. Na vaše obrázky se díváme několikrát denně, leží nám v hlavě, zkoušíme si dům v “naší” ulici představit, ale nemáme dost odvahy.

(Hana Š, novostavba rodinného domu, Praha)

Komentář architekta:

I takové situace mohou nastat. Postavit vlastní dům vyžaduje v nějaké rovině odvahu a odhodlání a někdy se stane, že to my lidé neuneseme. Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete s námi nepokračovat, budeme vám přát štěstí, ať se váš dům podaří s někým jiným.

Vybrat si nejlepšího architekta, znamená toho nejlepšího pro vás.

Ing. arch. Igor David


Mám nejlepší panelákovej byt v Praze

(Jiří K., rekonstrukce bytu Praha 10)


Není to obyčejné studio

Není to obyčejné architektonické studio, ale umělecká platforma, přesně něco takového jsem podvědomě hledala. Dům vnímají bratři Davidové jako místo, které vyrůstá do prostoru a zrcadlí všechny lidské touhy. Jejich domy mají duši. Líbí se mi i autorský nábytek, který navrhují a realizují v malých sériích, a funkční, přitom skoro neviditelné kuchyně. Jsem nadšená!!!

(Eva R.; interiér bytu Praha)