Přeskočit na obsah

jakých 7 zásadních úprav udělá starý byt novým

  Samozřejmě víte, že vás během projektu kompletní rekonstrukce bytu vás bude čekat mnoho stavebních kroků, ale dobře připravený návrh a rozpočet rekonstrukce bytu vám později ušetří mnoho starostí i výdajů, ať budete svůj záměr realizovat svépomocí, či s firmami. Dále uvádíme 7 věcí, které z vašeho starého bytu udělá úplně nový.

  1. změny příček

  Stávající dispozice vám zřejmě nevyhovuje, nejčastěji je potřeba upravit kuchyň, předsíň, koupelnu, nebo wc. To znamená zbourat několik stávajících příček a postavit nové, nejspíše ze sádrokartonu. To znamená úpravu elektrorozvodů, případně kompletní výměnu. Také nejspíše budete chtít více zásuvek, na jiných místech a jiné polohy vypínačů. Pokud budete jakkoliv zasahovat do rozvodů eletro čekají vás opravy omítek. Nejspíše přebroušení původních a celkové přestěrkování. Budete mít rozbitý celý byt.

  Paradoxně nejlépe pozvednou byt dobře navržené a provedené  základní věci jako omítky a malby, podlahy, dveře. Potom samozřejmě nová koupelna a nová kuchyně.


  2. podlahy

  To zásadní, aby vaše nové podlahy vypadaly skvěle je vyrovnání podkladu. Potom budou konečné povrchy dokonale rovné a ve stejných výškách bez prahů a přechodů.


  3. nové dveře

  Doporučení architekta: zvýšením světlé výšky dveří na 210cm přidáte celému bytu dojmu prostoru. Celoskleněné dveře na celou výšku místnosti potom prostor ani nerozdělují.


  4. nové omítky

  Nic nepozvedne byt tak, jako nové čisté, přebroušené, nebo přestěrkované stěny. Použijte bílou barvu na vymalování a velké prvky jako dveře, nebo šatny. V interiéru našich bytů se odehrává mnoho činností a místo tu má spoustu věcí.

  Doporučené nejlepší řešení:  nezabarikádujte svůj byt, ale naopak podpořte pocit volného svobodného prostoru. Tento pocit podporuje bílá u základních věcí. Stěny, dveře, šatní skříně a pod.


  5. nová koupelna

  Zásadní pro pocit z nového bytu je nová koupelna. Nejlépe se samostatným sprchovým koutem a wc zvlášť.


  6. nová kuchyně

  nová kuchyně je dnes součástí každé rekonstrukce bytu, člověk má kolem sebe mnohem více drobných spotřebičů než dříve, které je potřeba někam umístit, aby byly stále po ruce. Kávovar, rychlovarná konvice, toastovač. Robot a ponorný mixér mohou být někde uschované.


  7. Něco překvapujícho

  Při rekonstrukci vznikají také nová překvapivá místa.

  šatna za skrytými dveřmi

  Samostatná místnost pro boty a svršky


  parapet pijáno
  Design nového parapetu pod okny přezdívaný piáno jao z prvorepublikového bytu

  místo u okna s přívětivým parapetem


  čtenářské zátiší


  domácí dílnička


  předsíň jako obytná místnost