7 zásadních úprav, které udělají starý byt novým

Samozřejmě víte, že vás během kompletní rekonstrukce bytu vás bude čekat mnoho stavebních kroků, ale dobře připravený návrh rekonstrukce bytu vám později ušetří mnoho starostí i výdajů, ať budete svůj záměr realizovat svépomocí, či s firmami. Dále uvádíme 7 věcí, které z vašeho starého bytu udělá úplně nový.

1. změny příček

Stávající dispozice vám zřejmě nevyhovuje, nejčastěji je potřeba upravit kuchyň, předsíň, koupelnu, nebo wc. To znamená zbourat několik stávajících příček a postavit nové, nejspíše ze sádrokartonu. To znamená úpravu elektrorozvodů, případně kompletní výměnu. Také nejspíše budete chtít více zásuvek, na jiných místech a jiné polohy vypínačů. Pokud budete jakkoliv zasahovat do rozvodů eletro čekají vás opravy omítek. Nejspíše přebroušení původních a celkové přestěrkování. Budete mít rozbitý celý byt.

Paradoxně nejlépe pozvednou byt dobře navržené a provedené  základní věci jako omítky a malby, podlahy, dveře. Potom samozřejmě nová koupelna a nová kuchyně.


2. podlahy

To zásadní, aby vaše nové podlahy vypadaly skvěle je vyrovnání podkladu. Potom budou konečné povrchy dokonale rovné a ve stejných výškách bez prahů a přechodů.


3. nové dveře

Doporučení architekta: zvýšením světlé výšky dveří na 210cm přidáte celému bytu dojmu prostoru. Celoskleněné dveře na celou výšku místnosti potom prostor ani nerozdělují.


4. nové omítky

Nic nepozvedne byt tak, jako nové čisté, přebroušené, nebo přestěrkované stěny. Použijte bílou barvu na vymalování a velké prvky jako dveře, nebo šatny. V interiéru našich bytů se odehrává mnoho činností a místo tu má spoustu věcí.

Doporučené nejlepší řešení:  nezabarikádujte svůj byt, ale naopak podpořte pocit volného svobodného prostoru. Tento pocit podporuje bílá u základních věcí. Stěny, dveře, šatní skříně a pod.


5. nová koupelna

Zásadní pro pocit z nového bytu je nová koupelna. Nejlépe se samostatným sprchovým koutem a wc zvlášť.


6. nová kuchyně

nová kuchyně je dnes součástí každé rekonstrukce bytu, člověk má kolem sebe mnohem více drobných spotřebičů než dříve, které je potřeba někam umístit, aby byly stále po ruce. Kávovar, rychlovarná konvice, toastovač. Robot a ponorný mixér mohou být někde uschované.


7. Něco překvapujícho

Při rekonstrukci vznikají také nová překvapivá místa.

šatna za skrytými dveřmi

Samostatná místnost pro boty a svršky


parapet pijáno
Design nového parapetu pod okny přezdívaný piáno jao z prvorepublikového bytu

místo u okna s přívětivým parapetem


čtenářské zátiší


domácí dílnička


předsíň jako obytná místnost