Přeskočit na obsah

I malý byt musí mít vše

  Žádný byt není dost velký a pro kuchyň to platí stejně. Jak, ale vytvořit návrh interiéru pro dostatečně velikou kuchyň, která v sobě má ukrýt mnoho rozličných činností, a neubrat příliš místa pro jídelnu a obývací pokoj.

  Využití celé stěny

  Řešením je využít celou stěnu, ke které je kuchyňská linka přisazena a nepodlehnout pasti uspořádání do “U”.

  80cm hlouby kuchyně

  Trik je v hloubce kuchyně, která je 80cm a místo obkladu zadní stěny jsou zde za sklem umístěny police, které poskytnou místo pro většinu drobných předmětů. Druhý trik je využití stěny až do stropu, kam se do skříněk dají umístit předměty, které nebudete používat tak často. Hluboké zásuvky spodních skříněk vám potom umožní uložit všechno nezbytné každý den.

  V takto komplexním interiéru, který je současně vším. Kuchyní, obývacím pokojem i jídelnou, je důležité, aby spolu vše hrálo.

  Důležitá je mírnost

  Proto jsou vrchní skříňky bílé a digestoř ukrytá. Kuchyňská linka potom působí jako barový pult a více náleží k jídelně a obývacímu pokoji. Na čelní dvířka skříněk je použita dýha palisandr, korpusy jsou antracitové.

  Osvětlení

  Samostatná kapitola je osvětlení takového interiéru. Samozřejmé je osvětlení pracovní plochy LED pásky, které osvětlují, jak skříňku se skleněnými poličkami, tak samotnou pracovní desku. Osvětlení prostoru kuchyně je bodovkami v bílé kazetě a zavěšený originální lustr osvětluje jídelní stůl, který je jediným akcentem prostoru.

  Pracovní deska

  Pohled na pracovní desku z přírodního kamene a skleněná posuvná dvířka poliček za deskou. Sklo má na vnitřní straně ornamentální design a částečně zneprůhledňuje pohled na hrníčky, skleničky a talířky.

  Vestavěná digestoř

  Kontrolní montáž v dílně

  Kuchyně je vždy nejprve smontována v dílně i se spotřebiči, aby se vše ověřilo. Teprve potom je dopravena na místo určení a nainstalována.

  Designový stůl je navržen solitérní a společně se zavěšeným lustrem jsou středobodem celé místnosti. To, že stojí na jedné střední noze významné uvolňuje prostor a zlepšuje pohyb kolem něj.