3 kroky k vlastnímu domu

Mít vlastní dům je, když řeknete: “máme tady vše”, nebo “ten dům nikdy neprodám”. Mít vlastní dům, to je tvůrčím způsobem uspořádat, kudy vcházíte do domu, kde usedáte ke stolu, odkud se díváte do zahrady. Postavit vlastní dům, to je uvolňující pocit klidu, že tady jsme doma.

architekti schody-378 Také, kde si uložím kabát, když přijdu domů, pověsím klíče, položím telefon. Mít vlastní dům je tam, kde mám stůl, židli a oheň (krb, kuchyň).

Mít vlastní dům je, že kuchyně je velká, že je místo v šatně a v komoře pro všechny věci. Mít svůj dům je prostorná dvougaráž, ze které snadno projdu do nitra domu. Mít svůj dům, to je, když mám prostorný a světlý obývací pokoj, kde se setkávám s celou rodinou, ale také místo, kam se mohu uchýlit, abych byl sám a věnoval se vlastním věcem. Mít vlastní dům je zahrada, která jej obklopuje i příjezdová brána, která mě k němu přivádí.

3 kroky k vlastnímu domu

1. Návrh domu

Navrhnout dům, to je naše tvůrčí vyjádření Vašich představ o vlastním domě. Jak bude vypadat, jak bude uspořádán, jak zapadne mezi ostatní, jak bude umístěn na pozemku, kde bude vchod a vjezd. Navrhnout dům znamená jej prožít. Činnosti každodenní i sváteční. Jak bude dům fungovat v létě i v zimě.

2. Projekt & stavba

To znamená vytvořit projekt domu, zajistit potřebná úřední povolení a vybrat firmy, které dům postaví. Nezbytností je důsledná kontrola během provádění, že je dodáváno vše, jak má.

3. Vytvořit domov

Střecha nad hlavou ještě není domov. Uspořádat zařízení v jednotlivých pokojích a místnostech, vybrat jednotlivé kusy nábytku, vybrat světla, materiály, barvy a dohlédnout na výrobu a montáž tak, aby vše zapadlo. To je konečné vytvoření domova.