Přeskočit na obsah

1/2/3 Montáž velkoplošného obkladu do kuchyně

   Montáž tenkých obkladů za kuchyňskou linkou
  Montáž velkoformátového obkladu do kuchyně
  architekti projekt kuchyne-0464

  Extra tenké velkoformátové obkladové desky do kuchyně jsou krásné, jejich pokládka je náročná, vyžaduje zkušenost, ale stojí to za to!

  Velkoplošné keramické desky (tl. pouze 3mm) Lea Slimtech pro povrchy stěn, podlah do kuchyně, koupelny i na venkovní fasády. O unikátní velikosti až 3x1m. Jedná se o lisované-laminované desky.

  MAAG, Archtiles apod. prodávají  tyto tenké desky od několika výrobců a od všeho mají vzorky. Kvalitativně jsme nepřišli na žádné rozdíly, spíše se liší odstíny barev a trochu jiným povrchem. Počítejte s cenou cca 1500-2500 Kč/m2 v závislosti na výrobci, velikosti desky a zda je podlepena (podlepenou desku doporučují především na podlahu-je vice namáhána). Trvá jim to cca měsíc dodat.

  Rozhodně doporučuji si na obložení-položení zjednat někoho, kdo s tím má zkušenost. Chce to trochu citu. Je to přecejen tenký a trochu křehký material. Určitě si udělejte spárořez, abyste měl přesný počet kusů, který budete potřebovat a přidejte nějakou navíc na prořez. Také při přepravě se může velká deska snadno zlomit. V obchodě vám jistě poradí.

  Řezání. Přesné formátování jednotlivých kusů by mělo proběhnout buďto na vodním paprsku, anebo pod vodou. V praxi to fungovalo tak, že jsme si nejdříve desky na místě přesně rozměřili a to včetně otvorů pro zásuvky, odvezlo se to na dílnu, kde to přesně naformátovali a poté to teprve obložili. Co se týká vrtání, je potřeba vrták do skla “kapka” a vrtat bez příklepu. Spáry stačí cca 1mm.

  Hotový velfoplošný obklad před vymalováním a osazením zásuvek a vrchních skříněk kuchyně.

  Velkoformátový a tenký obkladový materiál dává pocit prostoru a lehkosti.
  Cena a náročná zpracovatelnost.