Přeskočit na obsah

žlutá jachta uprostřed bytu

  Návrh rekonstrukce bytu 3+1 a návrh řešení bytového interiéru v Praze Holešovicích.

  DA000 3 + 1
  1 užitná plocha 178

  Zadání:

  • úprava dispozičního řešení bytu,
  • návrh bytového interiéru koupelny, kuchyně, šatny a obývacího pokoje.

  Současný stav, kde chyběla šatna a koupelna byla skromná, majitelům nevyhovoval a rozhodli se proto ji změnit. A to i za cenu stavebních úprav.


  architekt_studie_bytunávrh rekonstrukce bytu

  V našem řešení jsme navrhli “malý pokoj”, který nebyl příliš využíván, obětovat prostorné koupelně a na její místo by se pak přesunula samostatná šatna. Koupelna, se tím stává skoro obytnou místností. WC a prostor domácích prací se nemění. Kuchyně, jídelna a obývací pokoj zůstávají na svých původních místech, ale jinak se mezi sebou propojují.


  rekonstrukce kuchyně

  Jako žlutá jachta zakotvená uprostřed velkého bytu. Rekonstrukce kuchyně byla koncipována, jako moderní ostrov, který je středem celho bytu i výrazným designovým prvkem.


   

  návrh nové dispozice

  Ve studiu jsme připravili dvě varianty návrhu rekonstrukce a interiéru. Jsou to vlastně varianty, jak se prostor bytu tváří a jak se kuchyně do něho začleňuje.

  A/ Byt, jako komplex samostatných místností. V této variantě jsou jednotlivé místnosti chápány odděleně, je to komplex samostatných funkčních prostor. (Stěna kuchyně je rovná s ostrou ukončující hranou.)
  B/ Byt, jako jeden tekoucí prostor s kuchyní, jako ostrovem uprostřed. V této variantě místnosti-prostory se vzájemně do sebe vnořují a vytváří tak dojem spojitého pohybu. (Dělící stěna kuchyně je zakřivená s oběma ukončujícími rohy kulatými – právě pro zvýšení “tekutosti” prostoru.)