Spuštění nových webových stránek

david architekti_20_11_201320.11.2013 Aktualizace 2.2. Architektonický koncept. Lidé se na architekta obracejí se svými představami a očekávají, že jim postaví dům. Vůbec na začátku prohlížejí realizované projekty a návrhy domů od architektů a dívají se, zda je nějaký zaujme a osloví natolik, aby dotyčnému mohli dát důvěru a svěřit mu vytvoření svého vlastního domu. Je to běžná a osvědčená metoda, založená na předpokladu, že jestliže už to postavili někomu před námi, postaví to i jim.

Má to, ale jeden háček. Ten dům, který je zaujal byl postavený pro někoho jiného, v jiný čas a na jiném místě.

Předpoklad je tedy jiný. Očekávají od architekta svůj vlastní osobitý dům ve kterém chtějí, aby vystihl jejich představy a očekávání a využil potenciálu pozemku, který si pořídili.

Právě k vůli tomuto předpokladu vždy s každým novým domem začínáme “Architektonickým konceptem”. Architektonický koncept je, když poprvé dům vystoupí do prostoru. Kdy ho poprvé uvidíte, jak bude vypadat, jak se v něm setkají všechny různorodé myšlenky a náměty, které si lidé nesou s sebou. Na této práci se dá ověřit, jak vše zapadá dohromady a zda to odpovídá původním představám.

Takže uvádíme “Architektonický koncept”, jako samostatnou službu, která může fungovat zcela samostatně, anebo se na ní dá navázat dalšími stupni projektové dokumentace.


david architekti_20_10_201320.10.2013 Aktualizace 2.1. Je chybou uvažovat o webových stránkách, že se jednou “vymyslí” a “udělají” a pak jsou “hotový”. Je dokonce žádoucí, aby stránky hotové nebyly. Začínaly, jako syrový materiál, který se teprve postupem času opracovává a tříbí. Každý malíř ví, že obraz musí být “otevřený” tedy, jako nedokončený. “Zavřený” obraz je bez života, tedy je mrtvý. Mrtvý obraz nikdo nechce.

Jedním z klíčových motivů návštěvníků jakýchkoliv webových stránek, architektů nevyjímaje, je kromě nalezení hledané informace také aktuálnost. Aktuální stránky, jsou živé stránky, živé informace. Tím také říkáte, že o stránky se někdo stará a pečuje. Návštěvník chce informaci co nejaktuálnější. Aktuálnost je tedy důležitým aspektem. To ale neznamená pouhé přidávání obsahu, ale také úpravy, opravy a doplnění obsahu stávajícího a především práce na vnitřní struktuře.

Tato aktualizace, je kromě drobných úprav obsahu především úpravou vnitřní struktury za účelem snadnějšího pohybu a orientace na stránkách.

  • výměna hlavních odkazů na titulní stránce
  • zjednodušení menu v horní liště
  • přesunutí pole štítků do patičky
  • přidání druhé vrstvy menu kategorií na pravé straně
  • zavedení ikon reprezentujících jednotlivé oblasti webu

Přehled nově použitých ikon

titulka (home):
náš přístup
projekty
studio
hlavní menu:
titulka (home)
náš přístup
projekty
blok
kontakt
obrázky
menu blok:
poradna
z cest
archiv
menu projekty:
rodinné domy
bytové domy
nábytek
kanceláře
rekonstrukce
ikony uvnitř příspěvků:
místo, původní stav
zadání
návrh
projekt
realizace
do detailu

David_architekti_titulka

21. července 2013 jsme spustili novou podobu internetových stránek. Zjednodušili jsme jejich strukturu a zpřehlednili obsah. Návštěvníci se teď snadněji dostanou k hledaným informacím.

Responsive design

Významnou funkcí nových stránek je tzv. “responsive design”. Znamená to, že se přehedně zobrazí i na mobilních zařízeních – chytrých telefonech a tabletech.

Galerie

Další významnou změnou bylo upravení struktury, kdy je možné nahlížet pouze na fotografie a obrázky, jako na fotogalerie a to prostřednictvím štítků.

Nové rubriky

Kromě tradičních rubrik architektů: Projekty a Kontakt jsme otevřeli Blok a Poradnu. V bloku budeme informovat o aktuálních událostech, které se týkají těchto internetových stránek, projektování a stavění. V poradně potom budeme shrnovat informace z naší praxe, které by vám mohli být užitečné.