Přeskočit na obsah

dům s novou terasou, Praha-Hřebenka

  Pohled na rekostruovaný rodinný dům z ulice

  projekt rekonstrukce stareho prvorepublikového domu Praha 5

  Celková rekonstrukce prvorepublikového domu na klíč v Praze 5. Vybudování střešní terasy a dvougaráže na hranici pozemku.

  Data projektu prvorepublikového rodinného domu. Zastavěná plocha 97 m2, užitná plocha 192 m2, pozemek 760m2. Základem rekonstrukce domu na klíč je vystihnout to nejlepší s původního domu, zachovat jeho ducha a vybudovat moderní dům odpovídající současnému způsobu života a životu jeho obyvatel.

  Rekonstrukce prvorepublikového domu na klíč krok za krokem

  Původní stav

  Jednalo se o starý dům v poměrně zachovalém stavu, který nevykazoval žádné vážné poruchy, avšak nebyl nikdy zásadně rekonstruován a působil již vyčerpaným dojmem.

  Zadání

  Přáním investora bylo přizpůsobit polovinu dvojdomu, kterou koupil od dědice původního stavebníka, současným požadavkům na kvalitu bydlení v rodinném domě. Původní dům byl postaven za první republiky v té době vlastně na okraji Prahy. Za dobu své existence prodělal několik menších úprav a přestaveb, avšak žádná nezasáhla významně do struktury domu. Původní výraz domu měl být zachován i když práce není od nejslavnějšího architekta.

  Při rekonstrukci rodinného domu na klíč, mělo dojít především

  • k dispozičním úpravám,
  • aby tak dům lépe vyhovoval provozním moderním potřebám současné rodiny,
  • v zájmu snížení energetické náročnosti budovy, aby byl dům kontaktně zateplen a původní špaletová okna repasována
  • zároveň aby byly opraveny či nahrazeny konstrukce, které byly poškozeny, či jinak degradovány,
  • v druhé fázi se počítalo s přístavbou garáže, které by byla částečně zapuštěna do terénu a vstupní halou jež by propojila původní rodinný dům a novou garáž.
  Stránky: 1 2