apartmá s knihovnou na Vyšehradě

Rekonstrukce bytu 1+kk a návrh interiéru v Praze. Teakové dřevo. Vůně džungle a dotek exotického dřeva v interiéru. Použitím masivního dřeva v interiéru obývacího pokoje si ještě nemusíte doma připadat, jako na chatě. Ateliérový prostor se nachází v malém historickém domě na Vyšehradě. Nebylo zasahováno do vnějšího vzhledu, ani nosných konstrukcí, takže žádné povolení nebylo třeba.

Domek není architektonicky výrazně členěn, avšak vyzařuje z něho jeho historický charakter. Proto jsme se snažili v návrhu rekonstrukce bytu a interiéru se nijak s domkem „nepřetlačovat“ a volili jsme spíše jednoduchý, tektonický výraz a střídmé kombinace přírodních materiálů.

teaková podlaha v chodbě i v koupelně

Podlaha z masivního teakového dřeva je navržena do celého interiéru bytu. Povrchová úprava byla zvolena voskováním s olejem. Takovýto povrch se dá snadno při drobném poškození opravit, jeho cena je ale vyšší.


stěna knihovny

Nejvýznamnějším prvkem designu interiéru je obývací policová stěna s knihovnou.

Knihovnu tvoří lakované bílé poličky s nákližkem z masivního teaku.

Rastr poliček je zopakován i na stěně a sjednocuje design celé instalace.


design schodů

Masivní teakové schody jsou součástí stěny knihovny. Jednotlivé stupně a podstupně jsou z různě silných dílů, které jsou osazeny na bíle lakované schodnici.


vestavěná ložnice

Ve štítu domu bylo v návrhu interiéru místo i pro vestavěnou ložnici s dvoulůžkem.


koupelna a wc

Teaková podlaha je zopakována i v interiéru koupelny. Zařizovací předměty sanitární keramiky jsou design Laufen Alessi a Kaldewei.


vstup

Ve vstupu je vestavěná šatní skříň a nástěnný designový radiátor s věšákem Jaga.