Přeskočit na obsah

jedinečná rekonstrukce interiéru

  7 zásad jedinečné rekonstrukce interiérů nejen 5* hotelu

  1. atraktivita
  2. charakter
  3. čitelnost
  4. správný postup
  5. konkurence
  6. celkový pohled

  Rekonstrukce interieru pokoje

  1. atraktivita

  Jednoznačným záměrem je zvýšení atraktivity ubytování a samotného hotelu. To by mělo být docíleno nejen lokalitou a úrovní služeb, ale také novým designem interiérů. Váš hotel prodělal zřejmě minulých letech několik úprav a rekonstrukcí, ale i když je udržován v dobré kondici, jeho vnitřní podoba bude nejspíše roztříštěná. Nový design by měl vnitřní architekturu a výraz sjednotit a zklidnit a vnést zcela nového ducha do hotelových prostor a tím přispět k jeho větší atraktivitě a funkčnosti.

  Design se projeví v následujících rovinách:

  1. Design pokoje, nábytek, šatní skříň, nová koupelna. Nový mobiliář, nové úpravy povrchů stěn a podlah, nové šatní skříně s vestavěným minibarem. Nové elektrorozvody. Nová koupelna. Moderní, ale citlivé pojetí vzhledem ke stávajícímu objektu. Použití skleněných dělících příček. Zrušit sprchové kouty a nahradit je vanami pro dvě osoby s vířivkou. Možnost sprchování však musí pro hosty zůstat zachována, proto budou u van osazeny sprchovací zástěny a odpovídající vodovodní armatury.
  2. Design apartmá. Nová dispozice, nové koupelny, nové šatní skříně. Masážní vana má odpovídat luxusnímu charakteru apartmá.
  3. Společné prostory. Posílit hotelové átrium a prostory sjednotit s pokoji.

  Návrh má respektovat historizující podobu pokojů a domu, tak aby zůstal zachován nebo se posílil jejich romantický charakter a současně byl moderním evropským hotelem.


  Rekonstrukce interieru átrium

  2. charakter

  Interiéru často chybí to podstatné, co klienta přitahuje – osobitý charakter. Budova svůj charakter zřejmě má, i když je trochu oprýskaný. Zevnitř však může trpět nesourodostí. Nesourodost a chybějící harmonie rozrušuje. Harmonická místa přitahují a mají charakter. Vady interiéru mohou být:

  • Nesourodost pokojů je dána především použití příliš mnoho stylů a vzorů. Jsou použity různé vzory čalounění, povlečení, koberce a tapet.
  • Jsou použity nevhodné šatní skříně, které působí lacině a stolky pod TV, které působí “přerostle” a neladí s ostatním mobiliářem.
  • Nedá se říci, že prvky mobiliáře by byly špatné, je však nutné je jinak uspořádat a sladit s celkovým dojmem interiéru každého jednotlivého pokoje.
  • Do pokojů proniká i fasáda domu a to barevností oken, které přidávají do interiéru další barvu a dále tříští jeho styl.

  Nový design by se měl soustředit na sladění, zklidnění interiérů, znovunabytí charakteru a zvýšení atraktivity hotelu.

  Sjednocení a odlišení.

  Je nutné projít a posoudit všechny pokoje individuálně. Při řešení designu, však navrhnout jednotící prvky, aby hotel, jako celek působil kompaktně. Současně by však, jednotlivé typy pokojů, které prezentujete ve své nabídce měly být zřetelně odlišeny.


  3. čitelnost

  Spokojenost klienta není dána samotnou úrovní hotelu, ale především naplnění jeho očekávání. Výraz hotelu by měl být čitelný a srozumitelný, tedy pro návštěvníky přívětivý a měli by se v něm snadno orientovat. Rozlišení standardů pokojů tomuto záměru napomáhá:

  • STANDARD. Steight choice. 5* quality, Value for money. 
  • BUSINESS. More space wanted.  Business studio. Practical.
  • LEASURE. Indulge yourself in comfort, service & space.
  • EXTRA. Suit. Go crazy, Royal treat. Over the top.


  Jednotící může být např. stávající mobiliář.

  Odlišující mohou být např. prvky, které se budou nově vyrábět. Např. skříně. Měly by mít jednotný styl (jednotící), ale mohou se odlišovat materiálem a barvou (odlišující).

  Stejným způsob lze aplikovat i na koupelny. Samostatná kapitola je osvětlení, které významně formuluje atmosféru prostoru. Můžeme např. použít způsob, že čím dražší pokoj, tím tlumenější a intimnější osvětlení s akcentem na určité luxusní prvky zařízení.


  Rekonstrukce interieru kreslo4. postup

  Postupné kroky designu interiérů a rekonstrukce:

  • Vytvoření výtvarných návrhů jednotlivých typů pokojů, koupelen. (Design)
  • Vyhotovení zadávací dokumentaci
  • Dokončení, převzetí a uvedení do provozu

  Podrobný rozpis kroků:

  • Vytvoření výtvarné návrhy typů pokojů, koupelen a apartmá (Design)
   1. Vytvoření designu pokojů a koupelen, jak dispozičních tak materiálových a variací aplikovat na ostatní pokoje. Návrhy by měly mít jednotící prvky, ale také odlišující, podle jednotlivých typů.
   2. Design apartmá zpracovat nezávisle na ostatních pokojích.
   3. Vytvořit vizualizace koupelen.
  • Vyhotovení zadávací dokumentace
   1. Zaměření jednotlivých pokojů a jejich koupelen vč. poloh sanitární keramiky, zásuvek a pod.
   2. Zpracování všech částí zadávací dokumentace (stavební, voda, kanalizace, elektro, interiér). Jak její výkresové část, tak specifikací všech použitých prvků a materiálů. Na jejím základě vypracovat výkaz výměr a kontrolní rozpočet, jako podklad pro výběr dodavatele.
   1. Na základě zadávací dokumentace poptat dodavatele.
   2. Vyhodnotit nabídky z hlediska ceny, spolehlivosti dodávky a záruk.
   3. Zajistit dodávky, kontrolovat výrobu a provádění.
  • Převzetí a uvedení do provozu
   1. Kontrola kompletnosti dodávky a celkové funkčnosti.
   2. Předání do provozu.

  Rekonstrukce interieru parkety

  5. konkurence

  Hotel nestojí v Praze sám a tak podléhá srovnávání s ostatními v kategorii. Abychom si udělali celkový obrázek, jak jinak, navštívili jsme Booking.com

  Recenze Vašeho hotelu

  pozitivně je hodnocen zejména: staff, spa, Location, Comfort. Negativní hodnocení jsou vyjímky. Hodnocení úrovně pokojů se nevyskytuje ani pozitivně, ani negativně.

  Srovnání s ostatními 5* hotely

  Soustředili jsme se pouze na recenze zařízení pokojů. Nejvyšší hodnocení mají: Radisson (moderní), Alchymist (Las Vegas), Augustine (historické do detailu), Aria (historické-moderní fusion), Golden well (top class). Jediný Radisson je vybaven moderně, Alchymist je pražské Las Vegas-tedy trochu přehnané. Jinak se jedná o různou úroveň historického a moderního fusion.

  Zajímavé byly recenze Mandarin Oriental, který není hodnocen tak vysoko, jak by se dalo očekávat. Interiér je založen na velmi střídmých až holých stěnách. Strohost zřejmě nepřitahuje.

  Resume

  Ve srovnání s ostatními si hotel nestojí vůbec špatně. Na recenzích je ale patrná jeho nevýraznost v interiéru.


  6. doporučení

  Pokud se rozhodujete o celkové rekonstrukci interiérů, cílem bude obnovení celkového charakteru hotelu a získání na výrazu a přitažlivosti.

  Vnější vzhled

  • Obnovení vnějšího vzezření hotelu. Současná barevnost je nestřídmá a poplatná době vzniku hotelu. Zachovat, ale umírnit barevnost. Okna by měla být bílá a tím se také příznivě projevit v interiéru.

  Společné prostory

  • Posílit hotelové átrium. Otevřít átrium nebi. Nahradit polykarbonát čirým sklem a umožnit větrání.
  • Stěnu pojednat, jako vertikální zahradu s vodním elementem.
  • Sjednotit s novými interiéry pokojů.

   

  David Architekti 2015