Přeskočit na obsah

mám nejlepší panelákovej byt

  Rekonstrukce bytu 3+1 v Praze 10 krok za krokem. “Mám nejlepší panelákovej byt v Praze.” To byla první reakce našeho klienta, mého dobrého kamaráda Jirky, když se po dvou měsících nastěhovali zpět do kompletně rekonstruovaného bytu.

  Do rekonstrukce bytu se konečně pustíte když: vám už potřetí upadne klika u záchodu, když příliš často slyšíte, že ta kuchyň potřebuje vyměnit, když váš pes podniká příliš hlučné noční procházky, když se vám návštěva nevejde do předsíně, nebo když vám v koupelně chybí sprcha.

  Rekonstrukce bytu krok za krokem

  Byt byl, až na dílčí rekonstrukci koupelny a wc před dvaceti lety v původním stavu, jak byl realizován na začátku sedmdesátých let. Až teď uzrál čas a majitelé se rozhodli pro radikální krok. Všechno zbourat a postavit nové a tímto záměrem se obrátili na nás.

  Po úvodní schůzce, kdy jsme společně probrali záměry majitelů je prvním krokem zhotovení celkové koncepce rekonstrukce a návrhu interiéru bytu. Dispozice, materiály, nástin barevného řešení a osvětlení.

  to úplně nejdůležitější

  Při takovéto rekonstrukci je výměna všeho co není vidět. Vyházet ty staré krámy ve zdech a v podlahách a nahradit je novými.

  • Výměny vnitřních rozvodů vody, kanalizace, elektřiny a vzduchotechniky
  • Odstranění původních podlah, vyrovnání samonivelační stěrkou a položení nových
  • Odstranění maleb, opravy omítek a kompletní přestěrkování sádrovou stěrkou

  Tyto základní úpravy promění byt tak, že nepoznáte, že jste v paneláku a zařízení nábytkem už jde samo.

  Základem je návrh interiéru a nové dispozice

  Základem rekonstrukce bytu je návrh uspořádání interiéru – jak bude celý byt fungovat. To je v první řadě uspořádání místností, jejich návaznosti a uspořádání nábytku. Kde bude vstup, ložnice, kuchyně, jak jednotlivé místnosti propojit, nebo oddělit.

  Barvy. Bílá. Bílou jsme zvolili, jako základní barvu hlavních ploch. Stěny, šatna. Je to dobrá výchozí barva, která Vám později umožní si byt přizpůsobit podle svého a nebýt vázán, pouze na jediné řešení od architekta. Celým bytem proplouvá jednotná podlaha – PVC v dřevěném dekoru 450Kč-m2 bez DPH. Podlahy Kobes


  Řešení jednotlivých místností bytu

  rekonstrukce kuchyně

  Nová kuchyně klade důraz na kvalitu použitých materiálů a design podřízený pracovnímu procesu. Dodavatel kuchyně: DIZ, spotřebiče – Whirlpool, dřez, baterie – Blanco, obklad – Twenties mix 20×20, skříňky – lamino, pracovní deska – Kompaktní deska 10mm. Sádrokartonový strop v sobě skrývá led bodová světla.

  rekonstrukce koupelny

  Materiál koupelny: obklady – Marazzi Concretta bianco, blu, Vana Kaldewei, umyvadlo, wc – Jika Cubito, sprchová zástěna – Hüppe

  návrh interiéru obývacího pokoje

  Celoskleněné dveře mezi obývacím pokojem a halou. Takto použité dveře místnosti nerozdělují a dodávají bytu větší prostornosti a přístupnosti. Přístupnost ještě podtrhuje “kulatý” roh v hale. Nábytek a zařízení – Kika. Jak to často bývá, majitelé se chtěli aktivně podílet na zařizování svého bytu. Sedačka, bílý jídelní stůl a židle. Nábytek byl použit původní.

  jídelna

  Kuchyně je s pokojem propojena větším otvorem a tím vznikl prostor “mezi” pro jídelnu. V tomto místě jste vždy součástí dění.

  ložnice

  Hlavní ložnice s šatnou přes celou stěnu.

  při rekonstrukci bytu vzniknou nové prvky, které promění byt k nepoznání

  předsíň, jako obytný prostor

  O vstupním prostoru nikdy neuvažujeme, jako o pouze funkční místnosti, která má být co nejmenší, aby nezabírala prostor jiným. I z malé chodby lze vykřesat příjemnou obytnou místnost, do které bude radost vstoupit každý den a návštěvy nebudou muset vstupovat po jednom.

  keramický obklad stěny 

  Materiál Frame Geometric 60x60cm. Vždy se snažíme každý prostor a místo v bytě proměnit v místo přitažlivé, nikoliv jen funkční. Použitím materiálů dokáže hodně pomoci. Krásný geometrický obklad stěny v hale dodává prostoru nový příjemný charakter.

  Pokračování 


  zvýšení světlé výšky všech dveří  na 2100mm

  Stránky: 1 2