Přeskočit na obsah

Originální „bobíci“ studia David architekti (tisková zpráva)

  Čeští architekti a designéři Igor a Aleš Davidovi navrhli další z řady autorských čalouněných lavic.

  Celočalouněná trojnožka udivuje svou křehkou vyvážeností. Bez autorského sedátka by vstupní hala smíchovského bytu působila prázdným dojmem. Stolička svým tvarem připomíná vzducholoď na tenkých nožičkách z bukového dřeva, mořeného dočervena. Aerodynamickým tvarem odkazuje k dílu architekty Zahy Hadid, k jejímu pojetí architektury jako toku a proudu vzájemně propojených činností.

  Věci na míru prostoru

  Dům čerpá energii ze země a také z člověka, který pro sebe touží postavit dům. Na dobrém pocitu z bydlení se pak podílejí předměty, na něž upíráme každodenní pozornost. „Vznik solitérního interiérového doplňku je založený na otevřeném dialogu s klientem,“ říká Ing. arch. Igor David. „Dům je místo aktivity, člověk někde leží, někde vstává, někam si odkládá věci. Použité povrchy a materiály mají vliv na proudění energie, rozhodují o tom, jak blízko se člověk k věcem přiblíží a jak se jich dotýká,“ vysvětluje. Oblé tvary patří do osobitého způsobu interpretace interiérových doplňků studia David architekti. „Klientka si přála sedátko do rohu, kolem něhož se bude stále procházet. Bylo zřejmé, že musíme zvolit příjemný a měkký materiál a zaoblený tvar, který zapadne do konkrétního prostoru.“ Do delších a hubených nohou nesoucích kostru jako by se vtělili Sloni z obrazu Salvatora Dalího. K surrealistickému malíři ukazuje i obchodní název doplňku – DBTB (Dalí by to bral). Výsledkem tvůrčího procesu je původní a zároveň funkční kus nábytku reagující na konkrétní potřeby. Bobík, kozlík, verpánek, mazlík, jak objektu říkají tvůrci, vznikal ve spolupráci s čalouníkem Lukášem Rutou a truhlářem Zdeňkem Tesařem. Po dohodě s klientkou řemeslník zvolil pevnější odolný materiál od firmy Italvelutti s drobným vzorem. Do modrých vláken pronikají červené tóny a povrch mění svůj vzhled v závislosti na úhlu pohledu. Ve švech je tkanina citlivě pospojovaná a tvoří kompaktní celek. Cena kusového nábytku vyrobeného na zakázku se pohybuje od 45.000 do 65.000 Kč bez DPH.

  Ing. arch. Igor David a Ing. arch. Aleš David jsou architekti a designéři. Zabývají se navrhováním, projektováním, stavbou a rekonstrukcí domů, realizují interiéry a navrhují nábytek. Představy klientů o novém a moderním bydlení přenášejí tvůrčím způsobem do reality.

   

  bobik-03
  DA_PRESS_ bobici


   
  David Architekti FOTO ke stažení