Přeskočit na obsah

Připravujeme stavbu rodinného domu

  Pěkný den,

  v nejbližší době se připravujeme stavět rodinný dům a hledáme architekty, kteří nám dům vytvoří. Bude se jednat o dům o ploše cca. 300 m2. Můžete nám poskytnout nějaké informace, jak postupujete?

  Budu se těšit na zprávu. S pozdravem AB


  Vážení,

  děkujeme za Váš email. Rádi se s Vámi potkáme v našem studiu a prodiskutujeme Vaše záměry postavit rodinný dům. Pokud budete mít zájem, můžeme si sjednat úvodní schůzku.

  S pozdravem

  ID


   

  Dobrý den,

  děkuji za mail. Chci se zeptat, jestli mi můžete nějaké předběžné informace můžete zaslat ještě před cestou do Prahy. Pokud se rozhodneme stavět, jaké všechny služby nabízíte a co všechno si musím zařídit sám/jinde, případně zda mi někoho doporučíte. Ještě bych se rád zeptal jak vše vychází časově – návrh domu, návrh interiérů, projekt, stavební povolení, popř stavba?

  Můžete mi i nějak osvětlit postup spolupráce? V rámci toho mne hlavně zajímá jak se postupuje.

  Moc děkuji.

  AB


  Vážený pane,

  položil jste opravdu velmi komplexní sadu otázek, která pokrývá celé spektrum našich znalostí a činností.

  Pokusím se stručně k hlavním bodům:

  Rozsah naší práce.
  Zajišťujeme všechny nezbytné projektové práce a činnosti vč. projednání s úřady za účelem vydání stavebního povolení a realizace stavby. Podílíme se na výběru dodavatelů, zajišťujeme technický dozor, kolaudaci a uvedení dokončeného domu do provozu.

  Časová náročnost
  je do značné míry závislá na rychlosti úřadů s vyřizováním územního rozhodnutí a stavebního povolení a stavební náročnosti vlastního domu (např. složité podmínky založení můžou na realizaci přidat několik měsíců). Určitě počítejte s 18-24 měsíci od zahájení práce na návrhu domu po jeho dokončení, ale může to být i více.

  Jak postupujeme.
  Práci zahajujeme úvodní studií, kdy zpracováváme Vaše představy o novém domě a všechny podmínky, které by stavbu domu mohly ovlivnit. Tato Úvodní studie Vás k ničemu dalšímu nezavazuje.

  Úvodní konzultace.
  Je naše prvotní vzájemné seznámení a seznámení s Vašimi stavebními záměry. Vytvoření rodinného domu je velmi osobní práce a její výsledek závisí především na tom, jak budeme společně vycházet. To je zejména účelem této schůzky. Je zdarma.

  Pokud budete mít ještě další dotazy, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedeném čísle.

  S pozdravem
  ID