Přeskočit na obsah

Rekonstrukce prvorepublikového domu. Návrh interiéru a design restaurace

  Rekonstrukce prvorepublikového domu a návrhy interiérů transformované secesní stavby bývalého hostince nedaleko Prahy na malý penzion s designovým barem v suterénu a restaurací v přízemí. Samotné pokoje jsou situovány do podkroví domu.

  inspirace

  Inspirace návrhu interiéru

  Základní inspirací pro architektonický návrh interiéru baru a restaurace jsou různé vrstvy podmořského světa v jeho různobarevné podobě. Základní barvou prostoru baru v suterénu je tmavomodrá, jako u mořského dna, kam už proniká jen pár slunečních paprsků. Labyrintový vzor použitý na zdech, vychází ze vzorování ryb, jež v těchto hloubkách žijí. Také předobraz nábytku by jste našli v hlubinách oceánu. Využívá kombinace růžové barvy se žlutou a tak kontrastuje s tmavomodrým pozadím “hlubiny”. Existuje v několika variantách: jako růžové čalouněné lavice s knoflíkovými vtahy, dále pak laminátová polokřesla se žlutým čalouněním u kavárenských stolečků a podobně konstruované barové židle.

  Design schodiště

  Design schodiště připomíná mořskou trávu, či řasy vyrůstající ze dna až k prosvětlenějším vrstvám podmořského světa pod hladinou směrem k prostorám restaurace. Konstrukce schodiště je z nepravidelně prohýbaných ocelových pozinkovaných trubek, stupně z poloroštů s prolamovaným zabrádlím z pozinkovaného tahokovu.
  Součástí rekonstrukce domu byla také rekonstrukce kuchyně a restaurace. Restaurace je osvětlena jako moře těsně pod hladinou, prorůstá sem ode dna schodiště – mořská tráva. V prostoru se vznáší průsvitné medůzy – skleněné kulaté stoly s kruhovým výsekem, díky kterému se stoly dají spojovat pro větší skupiny hostů.

  Fotogalerie

  Rekonstrukce domu takového rozsahu bude vyžadovat potřebná povolení od příslušných úřadů.