architektonická tvorba

 

Kresbami realizace rodinného domu začíná. Vlastně začíná vyprávěním. Lidé k nám přichází a vypráví nám, jaký mají pozemek, nebo jaký koupili dům, který chtějí rekonstruovat. Vypráví o tom, jak v novém domě chtějí bydlet a žít. Architektonická studie je tvůrčím zobrazením takového vyprávění.

.David Architekti_domy 2015_Praha-05


funkční uspořádání

Navrhnout dům znamená dům zažít, uvažovat prakticky. Kudy se do něho bude vstupovat a vjíždět. Na jakou stranu bude orientována zahrada. Kam se budete dívat z oken. Také, ale kam uložíte vysavač, žehlící prkno, kbelík a smeták.

.Život v domě. Kresbu domu začínáme zažitím jeho míst a prostor.

 


zahrada

Zahrada je součástí domu, zahrada se má s domem potkat, zahrada, to jsou vnější místa, kde si budete chtít sednout, dát stůl, slunečník, oběd, vypít kávu. Součástí kresby domu je také vytvoření těchto míst v zahradě, také umístění vchodu i garáže.

DavidArchitekti_nakreslit dum_zahrada


oáza na střeše

Dům, to nejsou jen prakticky poskládané místnosti a funkce.  Místa v domě by měla být přitažlivá. Takové přitažlivé místo je např. poslední podlaží, nebo střešní nástavba. Místo nijak neurčené s výhledem, třeba s vanou uprostřed, se vším nezbytným po ruce (malý bar znamená dřez na natočení vody,  umytí sklenic, kávovar, lednice). Místo, kam si najde cestu každý. Místo společenské i intimní.

DavidArchitekti_nakreslit dum_na strese