Přeskočit na obsah

Kupujeme dům k rekonstrukci

  Dobrý den,

  s manželkou aktuálně hledáme nemovitost pro naši malou rodinu. Během hledání jsme narazili na dům ke kompletní rekonstrukci s velkým pozemkem, který se nachází v památkové chráněném území obce. Dům samotný památkově chráněný není.

  Vzhledem k tomu, že jsme se před 3 lety pustili sami do rekonstrukce bytu, uvědomujeme si, že některé detaily nám jako laikům mohou uniknout. Líbili se nám vaše webové stránky a postup, jakým řešíte návrh domu, a proto se na vás obracím.

  Měl bych zájem o schůzku a chtěl bych znát váš názor na to, jestli se vůbec nemovitost vyplatí rekonstruovat, jak by se to mohlo rámcově udělat a především, jak by to bylo finančně náročné.

  Konzultaci na místě samozřejmě rád uhradím. Raději zaplatím teď malou částku, než abychom koupili něco, na co nebudeme pak mít.

  Děkuji vám předem za vstřícnost a přeji vám krásný den.

  IL


  Dobrý den pane L.,

  děkuji za Vaši zprávu. Je určitě dobré oslovit nějakého odborníka, ještě před koupí případné nemovitosti. Máte potom možnost zvážit, co bude případná rekonstrukce obnášet a podle toho se rozhodnout pro její koupi, či nekoupi.
  K domu, který jste si vybrali.
  • Zdi jsou křivolaké. Dům se zdá, že byl stavěn z vepřovic, nebo z nějakého špatného kamene na hubenou maltu.
  • Jsou znatelné mapy od stoupající vlhkosti. To by znamenalo dům podřezávat a dodatečně izolovat proti zemní vlhkosti, což je velmi nákladné.
  • Krytina je zvlněná. To znamená, že je krov z nějakého důvodu prověšen. Buď nebyl dostatečně dimenzován, anebo je oslaben plísní, škůdci.
  • Budou Vás čekat kompletní výměny instalací, povrchů, všeho
  Abych mohl říci více, musel bych místo vidět osobně, ale jsem si téměř jist, že dům je na zbourání, případná rekonstrukce domu Vás bude stát stejně, jako nový dům a pořád budete mít ten starý.
  Nevnímám na domě žádnou historickou hodnotu, která by stála za uchování. Možná několik prvků, nebo část kamene by se dala použít při stavbě domu nového, jako odkaz k domu původnímu.
  Z mého pohledu kupní cena, je cena za místo, nikoliv za dům. A něco Vás bude stát demolice.
  Pokud budete chtít vědět více, můžeme si domluvit schůzku v naší kanceláři.
  S pozdravem
  ID