Přeskočit na obsah

komoda z masivního ořechu

  Architektura a design by měly být trvanlivé, neustále nás obklopují a tak by se neměly snadno okoukat, nebo omrzet. Měly by být mírné a vyzývající k setrvání v jejich přítomnosti.

  Vysoká designová komoda na štíhlých nohách se zásuvkami a kamennou vrchní deskou. Vnitřní konstrukční elementy a korpusy zásuvek jsou z bukového dřeva, které barevné ladí s ořechem. Obě dřeva mají v sobě odstíny červené. Vrchní deska je ze zeleného indického mramoru.

  odraz duše

  Architektura a design by měly být zaměřeny na vnitřní strukturu a to, jak vypadají by mělo být pouze odrazem jejich duše. Potom se neomrzí. Člověk je nevytvořil, ale objevil a nechal povstat. Do té doby byly jen potenciálem, jako ještě nenarozené dítě.

   

   

  inspirace

  Návrh a design komody se inspiruje v původních historických konstrukčních principech, kdy ještě neexistovaly průmyslové deskové materiály, ze kterých je dnes vyrobené téměř vše.

  přírodní materiály

  Dřevo jako přírodní materiál je živé, stále se pohybuje, proto historický truhlář musel se silami dřeva umět pracovat. Stavěl je proti sobě tak, že přispívaly k tuhosti nábytku a jeho stabilitě. Z tohoto předpokladu vychází tak typické rámové konstrukce a všechny nábytkové konstrukční elementy.

  Přírodní materiály jsou nám přirozené, proto se jimi tak rádi obklopujeme. Jsou příjemné na pohled i na dotek.

  původní konstrukce

  Vystihnout podstatné. Naším cílem není vrátit se zcela k původním konstrukčním principům. Doba se mění a vše se vyvíjí. Naším cílem je vystihnout to podstatné a nejlepší ze starých postupů a navrhnout novou věc.

  Egyptský původ. Mnoho tradičních i současných konstrukčních principů výroby nábytku pochází ze starého Egypta. V Egyptě dřevo nebylo a muselo se z daleka dovážet. Cedr z Libanonu, jiná dřeva až z dalekých hor Persie. Tak hluboko jsou naše tradice zakořeněné.

  Důvodem kombinování dřev je cena materiálu. S krásným a většinou drahým dřevem se muselo šetřit, protože ho bylo málo i pro faraona.

  Druhým důvodem použití jiných dřev na konstrukční části byla snadnost opracování a stabilita. Na vnitřní neviditelné části se používalo dřevo, které je stabilnější a snadněji se opracovává. Struktura nábytku je potom stabilnější a pevnější.

  Úchytky. Zásuvky jsou opatřeny elegantními kovovými úchytkami z kovových válečků, které dodávají celkovému designu detail. Vrchní deska je ze zelené indické žuly. Kámen se na vrchní deskou používal pro svoji odolnost a trvanlivost až do prvorepublikových interiérů.


   


   

  zpráva a fotografie v tiskové kvalitě ke stažení>>