Přeskočit na obsah

studentské kanceláře Point One (ČZU)

  Návrhy interiérů kanceláří

  Rekonstrukce kancelářských prostor, architektonický návrh interiéru kanceláří studentského inkubátoru České zemědělské univerzity.


  Záměr architektonického návrhu: vytvořit přitažlivé a tvůrčí prostředí

  1. Přitažlivost

  Záměrem je vytvořit přitažlivé moderní a do jisté míry komfortní prostředí, které bude pro studenty přirozené a lákavé. Tedy vyhnout se designovému, drahému a účelovému kancelářskému vybavení.
  Pestré a hravé
  Tyto motivy nás vedly k tomu navrhnout kancelářský interiér pestrý, kde nebude použit jeden typ kancelářské židle, nebo pracovního stolu. Tak jak to u studentů bývá. Zařídí si prostor “tím co seženou”. Hlavně, aby to nevypadalo, jako v “bance”. Takový prostor bude působit hravě, tedy bude vybízet k realizaci nápadů. A to se domníváme, že je pro záměr inkubátoru klíčové.

  Syrové
  Aby prostředí vybízelo k tvorbě, mělo by být “trochu” nedopečené. Přiměřeně syrové. Proto navrhujeme strop v interiéru s cementovou stěrkou a povrchovou montáží elektrorozvodů a litou podlahu. Takové prostředí zároveň rozptyluje strach něčeho se dotknout, abych to třeba nerozbil, nebo neporušil nějaký řád.

  2. Komfort

  Ochrana před sluncem a přehříváním
  Vzhledem k tomu, že jsou místnosti obráceny na západ bude docházet k nadměrnému přehřívání prostor. Z tohoto důvodu navrhujeme instalovat venkovní žaluzie. Dalším krokem by bylo umístění klimatizační jednotky, která by ale musela být na fasádě.

  3. Funkčnost

  Nově vytvořený interiér kanceláří by mělo být praktický včetně kancelářského nábytku. Pro vlastní užívání i pro údržbu. Navrhované materiály a řešení jsou odolné, vybavení jednoduché, případně snadno nahraditelné a opravitelné.

  4. Variabilita moderního designu kanceláře

  Vzhledem k tomu, že jde o studentské prostory, které budou mít mnohostranné využití, neměl by být moderní design kanceláře ztrnulý, neměl by “vnucovat” jeden způsob užívání. Měl by být naopak tvárný a poskytovat možnost pro více možností uspořádání. Je to tedy interiér otevřený Prostředí, které zve, vítá a vybízí k tvorbě a realizaci nápadů.