Přeskočit na obsah

jak zrealizovat vaše představy a odhalit skrytý potenciál

Jestliže se chystáte stavět nebo rekonstruovat dům, toto je to nejdůležitější, co na začátku udělat a vyhnout se pozdějšímu povzdechu: “Kdybych to býval věděl…”

Nedostatečná předprojektová analýza

Je to smělé prohlášení, které ale můžeme uvést, protože vám významně pomůže ušetřit až rok zbytečné práce a spoustu vyhozených peněz.

Důvodů k takovéto situaci může být více, ale velmi čato se jedná o nedostatečnou předprojektovou analýzu, příliš mnoho předpokladů a málo ověřených informací. Bohužel se na nás velmi často obracejí klienti, kteří mají za sebou právě takovou zkušenost.

Změna na papíře stojí stokoruny, na stavbě statisíce.

Rozumíme, že jste v těžké situaci, chystá se na stavební projekt, který pro vás neznámé území a musíte se plně spolehnout na někoho, s kým nemáte žádné zkušenosti. Abychom vám v této situaci pomohli, vytvořili jsme tuto službu předprojektové analýzy, která vám může za vynaložení minimálních výdajů významně pomoci orientovat se v celém projektu a získat klíčové vstupní informace.

Stavba na dobrých základech

Právě tyto vstupní informace jsou základem návrhu vašeho domu a vypracování potřebného projektu. Jsou to základy vašeho budoucího domu. Není potřeba zdůrazňovat, jak jsou důležité.

Výsledek této práce je obecně platný a můžete se později obrátit na jakéhokoliv architekta.

Potřebuji tuto službu?

Můžete se zeptat, zda tuto předprojektovou analýzu vůbec potřebujete. Zde je krátký test jestli ano, nebo ne. Vezměte si tužku a papír a ke každé otázce si napište skóré 1-10.


  1. Jak jasno máte v tom, co přesně chcete?
  2. Jak moc jste si vědomi, jaký skutečný potenciál váš pozemek nabízí?
  3. Do jaké míry jste si jistý/á, že jste si vědom/a všech zákonných požadavků?
  4. Nakolik si uvědomujete nutnost zavedení procesu, aby byl projekt dokončen včas a v rámci rozpočtu?
  5. Jak moc věříte, že váš rozpočet pokryje vaše požadavky?


Uveďte aktuální celkové skóré své připravenosti. Neznepokojujte se, pokud jste u všech otázek „nedosáhli” hodnoty 10. Předprojektové analýza je navržena tak, aby vám pomohla na tyto otázky odpovědět.

Klíčové součásti této služby jsou:

► Návštěva vašeho domu/pozemku a seznámení se s vašimi představami

► Zhodnocení vašich záměrů a návrh způsobu jejich realizace

► Návrh celkového procesu plánování a realizace vašeho domu

► Posouzení, jaké problémy vám mohou blokovat stavbu

► Odhalení, jaký je skrytý potenciál vaší stavby/pozemku, o kterém zatím nemáte ani tušení

► Odhad časové náročnosti celého procesu

► Odhad celkových finančních nákladů na realizaci

co o nás lidé říkají:

Skvela spoluprace při vybaven noveho bytu vcetne podlah, zarizovacih předmětu, nábytku, a kuchyňské linky. Architekt nas poslouchám a návrh i výsledek přesně odpovídal našim požadavkům a rozpočtu. Příště urcite zase zavolam. (Yon P.; rekonstrukce bytu, Praha)

► Jestli budeme ještě něco stavět, tak jedině s vámi. Vy totiž máte pochopení pro ty naše pošetilosti. (Alena K.; rekonstrukce bytu a interiéru, Praha)

Když cítíte, co chcete, ale nedokážete to sami zhmotnit, je studio David architekti rozhodně dobrá volba. Nás svedla dohromady náhoda při rekonstrukcí prvorepublikové vilky. Kdybychom směli vypíchnout pouze jednu věc, je to vzájemná synergie obou architektů a nás jako zadavatelů, jejímž výsledkem je originální a příjemné bydlení. Bez zaváhání doporučujeme. (Hana a Alexandr B.; rekonstrukce a dostavba domu, Benešov)

Profesionální přístup, kreativní nápady, pečlivá práce …. a smysl pro humor. (Mitri R. novostavba rodinného domu Praha)

Máme nové krásné bydlení. Ocenil jsem zkušenosti architektů Davidů nejen při projektování, ale hlavně v průběhu celé realizace. Pokud bych znovu stavěl, tak určitě zase s David architekty. Doporučuji. (Juraj F.; rekonstrukce bytu, Praha)