luxus v posledním patře

Úkolem architekta bylo ztvárnit tento jedinečný byt s téměř sto metrovým obývacím pokojem, třemi koupelnami a čtyřmi ložnicemi do podoby moderního a pohodlného bydlení. Největším úkolem rekonstrukce bytu byl návrh obrovského pokoje s krásným výhledem na Prahu. Uprostřed jsme vytvořili stěnu, která prostor rozděluje. Na jedné straně to je atraktivní plocha pro obrazy a na druhé vytváří zákoutí u okna s knihovnou a dvěma křesílky.

návrh interiéru

Základem návrhu rekonstrukce bytu je celková dispozice a rozložení nábytku. Následuje volba hlavních materiálů, zejména podlah, stěn a dveří, které se budou prolínat celým bytem.

svatá trojice: kuchyně-jídelna-obývací pokoj

Samostatným úkolem je téměř vždy vyřešit tento hlavní obytný prostor zvláště když má téměř 100m2. Cílem musí být vytvoření harmonického celku, kde se potkají všechny funkce, které mají. Výběr materiálů a design jednotlivých kusů nábytku proto musí být střídmý a uvážlivý.

knihovna v obývacím pokojistěna knihovny

Design stěny knihovny v obývacím pokoji. Knihovna je navržena v bílých lakovaných policích s masivními dřevěnými zásuvkami.

návrh stěny obývacího pokoje

kuchyně

Čisté linie lakované kuchyně v přesných hliníkových rámech.

čtenářské zátiší

Ve výklenku mezi kuchyní a pokojem bylo místo akorát pro dvě pohodlná křesílka a stěnu knihovny, která teto protor částečně uzavítá a vytváří příjemné polosoukromí.

skrytý “office”

Doma je potřeba často něco vytisknout, ale nikdo nechce, aby domov připomínal kancelář. Tyto pracovní propriety architekti umístili do nenápadné bílé komody, kde neruší a jsou po ruce.


pánský pokoj

Pánský pokoj je architekty navržen v kombinaci šedých lakovaných skříněk a masivního ořechu.

předpokoj s koupelnou

Bílá lakovaná komoda s čalouněným koženým vrškem v dámském předpokoji s pohodlnou koupelnou.

dívčí ložnice

na dámský předpokoj navazuje dívčí pokoj s vlastní šatnou,knihovnou a růžovou pohovkou

dílna

místo krabice s nářadím samostatná dílna s masivním ponkem a červeným svěrákem

hala

vestavěné šatní skříně vstupní haly