Přeskočit na obsah

Dřevěné schody na terasu (kompletní rekonstrukce bytu 3+1, Praha)

  Montáž schodiště a zábradlí. Pod schodištěm je patrný prostor zádveří s obloženou stěnou pro odložení svršků. Místo kontaktu se stěnou je opatřeno soklem.Architektonická studie, projekt a realizace rekonstrukce bytu vč. bytového interiéru.

  • Design dřevěného schodiště spojuje podkrovní prvorepublikový byt se střešní terasou. Schodiště je navrženo jako jednoduché těleso z masivního ořechového dřeva s uzavřenou skříňkou se zásuvkami v jeho patě.
  • Zábradlí a jeho výplň je z masivních, ořechových hranolků.
  • Podesta je skleněná a spočívá na výrazných trámech. Materiál, jako sklo pro podestu jsme zvolili abychom přivedli přirozené denní osvětlení do prostoru zádveří, které by jinak zůstalo tmavé. V noci je alternativou umělé osvětlení ve stejném místě. Výstup na terasu v patře vede prosklenými dveřmi, které do podkrovního bytu přivádějí západní světlo.
  • Pod schody je patrný obklad stěny v zádveří pro odložení svršků.

   

   

   

   

  Návrh

   

   

  Fotogalerie realizace

   

   

  Do detailu

   


  Keramické nášlapy na schodišťových stupních
  Při návrhu jsme ve studiu  řešili určitý “rozpor”. Tento rozpor je v tom, že se jedná o bytové-interiérové schodiště, které ale vede na střešní terasu-tedy ven. A jistě se bude stávat, že se po něm bude chodit v botech a dřevěné stupně by se mohly brzy poškrábat. Řešením architektů bylo opatřit schodišťové stupně pruhem z tvrdé dlažby, který je vložen do každého stupně schodů. Tímto způsobem je zvýšena bezpečnost na schodech (dlažba je protiskluzná) a také je dřevo ochráněno. (pozn.: bylo důležité pro vsazování nášlapů, aby dlaždice byla formátována velmi přesně, proto byly jednotlivé pruhy vyřezány vodním paprskem)