David Architekti home 2017

David Architekti logo

Ing. arch. Igor David a Ing. arch. Aleš David čeští architekti a projektanti.

Již 25 let navrhujeme, projektujeme, stavíme a rekonstruujeme originální a osobité domy lidem.
Jsme již 3. generací architektů a navazujeme na práci svého otce Ing. Jiřího Davida a děda, Ing. arch. Rudolfa Davida, který zahájil architektonickou praxi v 1. polovině 20. století v Hradci Králové.

 

Domy stavíme lidem již 25 let.
Realizace máme u nás a ve Velké Británii.

 

Studio tvoří všestranný, prověřený tým architektů, inženýrů a designérů, který zajišťuje celý proces od návrhů a projektů až po realizaci a dokončení vašeho domu.

 

David Architekti - zaměstnanci

 
 

 

Od studie po realizaci

Naším základním přístupem je zajištění celého procesu vzniku nového domu od studie po realizaci.
 

1

STUDIE

 

Architektonické ztvárnění představ klienta o jeho ideálním domě.

2

PAPÍROVÁNÍ

 

Pro účely povolení stavby a její realizaci vypracujeme kompletní projektovou dokumentaci a zajistíme stavební povolení.

3

STAVBA

 

Naším cílem je váš dům postavit. Náš zkušený tým zajišťuje veškeré práce a činnosti k hladké realizaci vašeho domu.

4

DOKONČENÍ

 

Předáme vám hotový dokončený dům připravený k nastěhování. Zajišťujeme kolaudaci a uvedení domu do provozu.

 
 
 
 
 
 

Napsali o nás:

Redakce deníku PRÁVO na návštěvě u našich architektů.

Bratři v saku a košili Igor a Aleš Davidovi mají ve vlastní architektonické kanceláři široký záběr. Od zásadních rekonstrukcí bytů přes individuální výstavbu až po projektování bytových domů i průmyslových objektů. Na návštěvu jsme přišli do bytu Aleše Davida. V domě, který na pražském Smíchově bratři Davidové postavili…..
 
 

klikněte
na seznam článků


 
 
 
 

Jak získat maximum

ze spolupráce s architektem

Chcete realizovat svůj dům a nevíte jistě, co vlastně od architekta očekávat. Z tohoto důvodu jsme pro vás natočili tuto sérii videí, která vám dá větší jistotu a pohodlí pro společnou práci a umožní vám z ní získat maximum. Maximum pro sebe a svůj dům.

Více informací


 
 
 
 

Architektonická tvorba

TEPRVE DÍLEM ČLOVĚKA BŘEHY VYSTOUPÍ, JAKO BŘEHY

Za každým tvůrčím procesem je filozofie. „Most se lehce a mocně klene nad říčním proudem. Nespojuje pouze předem dané břehy. Teprve díky spojnici mostu vystupují břehy jakožto břehy. Most staví jeden břeh proti druhému.
Břehy se také netáhnou lhostejně podél řeky jako pouze okrajové pásy pevné země. Most spolu s břehy vždy k řece přibližuje i dálky krajin, které jsou za oběma břehy. Přivádí řeku i břeh a zemi do vzájemného sousedství.“
Martin Heidegger, Bauen – Wohnen – Denken

most

Proces vzniku domu

Od celku k detailu. Proces architektonického návrhu a stavby domu je cesta formování a zpřesňování, kdy dům postupně nabývá svůj tvar nejdříve jako celek a potom do každého detailu.

Touha postavit vlastní dům. Jakkoliv se zdá, že dům a jeho podobu architekt vymýšlí a přenáší na papír, tak dům svojí podobu čerpá z člověka, z lidské touhy postavit svůj nejlepší dům. A architekt jí postupně z představ vyzdvihuje. Čerpá také z místa, kde dům má stát. To již otiskem člověka je. A tím je již do jisté míry rozhodnuto o tom, jaký váš vlastní dům bude.

Od představy k realitě. Na papíře je velmi nedokonalý předobraz vašeho budoucího domu, navzdory dokonalým způsobům jeho zobrazení a projektování. Je to plán, jaký postavit nejlepší dům na daném místě. Jak představu, kterou si člověk nese v sobě nechat prosadit do reálného světa. Jak něco zdánlivě neuchopitelného, jako představa, nebo pocit převést osobitým způsobem do hmoty.

Ing. arch. Igor David, Ing. arch. Aleš David, čeští architekti a projektanti

 
 

Zavolejte nám


a domluvte si schůzku nad představami o vašem novém domě. Úvodní schůzka je zdarma.

 

Kontakty