David Architekti home 2017 en

David Architekti logo

Ing. arch. Igor David a Ing. arch. Aleš David – Architekti. Provázíme naše klienty po celou dobu od prvních představ a nápadů až po vlastní realizaci a dokončení domu.
Navrhujeme, projektujeme, stavíme a rekonstruujeme domy, realizujeme interiéry, navrhujeme nábytek. Součástí naší práce je také kontrola provádění a autorský dozor. Vaše představy o novém a moderním bydlení tvůrčím způsobem přenášíme do reality.

David Architekti - zaměstnanci

Architektura

Stavíme domy, které odráží touhy a životy lidí, domy, které na svá místa náleží.

Interiéry

Navrhujeme originální interiéry samozřejmé i překvapující. Interiéry, které Vás nezabarikádují věcmi, které nejsou stvořeny pro sebe, pro obdiv sám, ale aby poskytly krásný a svobodný prostor pro život.

Design

Vytváříme designový nábytek na míru, který přesně padne do vašeho stylu a potřeb, byde vám vlastní a bude vyzývat k setrvání ve své blízkosti.

TEPRVE DÍLEM ČLOVĚKA BŘEHY VYSTOUPÍ, JAKO BŘEHY

„Most se lehce a mocně klene nad říčním proudem. Nespojuje pouze předem dané břehy. Teprve díky spojnici mostu vystupují břehy jakožto břehy. Most staví jeden břeh proti druhému.
Břehy se také netáhnou lhostejně podél řeky jako pouze okrajové pásy pevné země. Most spolu s břehy vždy k řece přibližuje i dálky krajin, které jsou za oběma břehy. Přivádí řeku i břeh a zemi do vzájemného sousedství.“
Martin Heidegger, Bauen – Wohnen – Denken

most

JAK VZNIKÁ DŮM

Od celku k detailu. Proces architektonického návrhu a stavby domu je cesta formování a zpřesňování, kdy dům postupně nabývá svůj tvar nejdříve, jako celek a potom do každého detailu.

most

Touha postavit vlastní dům. Jakkoliv se zdá, že dům a jeho podobu architekt vymýšlí a přenáší na papír, tak dům svojí podobu čerpá z člověka, z lidské touhy postavit svůj dům. A architekt jí postupně z představ vyzdvihuje. Čerpá také z místa, kde dům má stát. To již otiskem člověka je. A tím je již do jisté míry rozhodnuto o tom, jaký váš vlastní dům bude.

Od představy k realitě. Na papíře je velmi nedokonalý předobraz vašeho budoucího domu, navzdory dokonalým způsobům jeho zobrazení a projektování. Je to plán, jaký postavit dům na daném místě. Jak představu, kterou si člověk nese v sobě nechat prosadit do reálného světa. Jak něco zdánlivě neuchopitelného, jako představa, nebo pocit převést osobitým způsobem do hmoty.

Ing. arch. Igor David, Ing. arch. Aleš David, architekti a projektanti