rekonstrukce bytu

Nový byt tam, kde jste zvyklí. Vybrali jste si ho z nějakého důvodu, vyhovuje Vám. Proto je důležité dobře zachytit a podpořit podstatu původního bytu. Respektujte to dobré, co poskytuje místo, které jste si vybrali. Vždy je k rekonstrukci bytu a interiéru nějaký důvod, většinou mnoho důvodů. Důležité je ale dobře vystihnout, co původní byt nabízí.

nové uspořádání

Základem rekonstrukce bytu je nové uspořádání prostoru, které bude vyhovovat současnému způsobu života. Nadechnout se. Rekonstrukce má nechat byt nadechnout se, uvolnit se, oprostit se. Všechny tyto pocity byt potom přenese na své obyvatele. Např. bílá barva. Barva, kterou často používáme. Barva, která zvětšuje prostor.

Dnešní člověk je obklopen spoustou věcí a vjemů, je proto důležité jeho bezprostřední životní prostor již dále nezaplňovat, ale naopak uvolňovat a zklidňovat.


nová světlá kuchyně

Kuchyně je srdce každého bytu. Součástí celkové rekonstrukce bytu je samozřejmě kuchyně. Je důležité jí správně napojit na stávající, případně upravené rozvody energií.

Samostatným úkolem je napojení odsavače par – digestoře. Pokud nelze odsavač napojit na vzduchotechnické potrubí, lze použít cirkulační digestoř.


větší koupelna a wc zvlášť

Jádrem každé rekonstrukce je koupelna. Základem je průzkum napojení na stávající rozvody a včasné dodávky všech materiálů.

Pokud něco objednáváte, nechte si dostatečnou rezervu, protože objednávka se může zpozdit, budete mít rozbitý byt a umyvadlo nikde.


Rekonstrukce bytu na klíč

Každý stavební projekt je náročný podnik. Mnoho věcí a detailů do sebe musí “zapadnout”.

Jako byste si chtěli do vysokých hor na výpravu vybrat toho nejlepšího průvodce, stejně tak před stavebním projektem hledejte toho nejlepšího architekta, který Vás celým procesem bezpečně provede. Nic na světě nás nezbaví veškerého rizika, ale je lepší jít s někým, kdo trasu již prošel, než se vydávat sami na slepo.

Naše návrhy a projekty realizujeme “na klíč”. Součástí dodávek jsou také vestavěné skříně, kuchyně i další nábytek.


jak začít

Prvním krokem je návrh nové dispozice a všech stavebních úprav, koupelny, kuchyně a vestavěných skříní i osvětlení. Sestavit je do kompaktního harmonického celku všechny podmínky, motivy a očekávání.

K úvodnímu návrhu později přibudou i všechny technické náležitosti, které by měly být zpracovány v projektu rekonstrukce bytu.


důkladná příprava

Základem úspěšné rekonstrukce bytu je důkladná příprava. Jistě se chcete do nového bytu nastěhovat co nejdříve a také Vaše sousedy  nebude těšit obývat staveniště příliš dlouhou dobu. Příprava, to je krok za krokem:

  • důkladný průzkum stávajícího stavu, především napojení na rozvody energií.
  • Vyřešení všech záležitostí v podrobném projektu rekonstrukce bytu.
  • Připravenost firem, které se na dodávce budou podílet a materiálů, který bude potřeba.
  • Průběžná kontrola provádění a dodávek.

Cena

Cena rekonstrukce bytu a interiéru se odvíjí především od velikosti a rozsahu bytu. Významnou položkou budou hlavně ceny materiálů, zejména sanitárních výrobků, obkladů a dlažeb, kuchyně, případně různých moderních technologií. nezanedbatelnou položkou jsou také vyrovnávací stěrky podlah i nové dveře. Cena se stanovuje na základě projektu rekonstrukce bytu, ale lze ji předběžné odhadnout na začátku podle velikosti a rozsahu bytu. U každé rekonstrukce bytu doporučujeme ponechat si finanční rezervu, nejméně ve výši 10% z celkových nákladů.


Rekonstrukcí vzniká nový prostor, nová místa. Místa očekávaná i překvapující.

rekonstrukce výjimečného bytu

Naším úkolem bylo ztvárnit tento jedinečný byt s téměř sto metrovým obývacím pokojem, třemi koupelnami a čtyřmi ložnicemi do podoby moderního a pohodlného bydlení. Největším úkolem byl návrh obrovského pokoje s krásným výhledem na Prahu. Uprostřed jsme vytvořili...

nová větší koupelna

Moderní rekonstruovaná koupelna s vanou i sprchovou zástěnou. Dostatek úložných míst pod širokým umyvadlem i ve vestavěné skříňce nad...

1/2/3 rekonstrukce bytu krok za krokem

Jak postupovat při rekonstrukci bytu. Rekonstrukce bytu je komplexní proces, který lze rozdělit do 4 hlavních kroků:   1/ Studie Chystáte se předělat starý byt, tak aby vyhovoval vašim požadavkům a současnému způsobu života. Výchozím dokumentem je návrh...

7 zásadních úprav, které udělají starý byt novým

Samozřejmě víte, že vás během rekonstrukce bytu vás bude čekat mnoho stavebních kroků, ale dobře připravený projekt rekonstrukce bytu vám později ušetří mnoho starostí i výdajů, ať budete svůj záměr realizovat svépomocí, či dodavatelsky. Dále uvádíme 7 věcí, které z...

mám nejlepší byt

Rekonstrukce bytu 3+1 v Praze 10 krok za krokem. “Mám nejlepší byt v Praze.” To byla první reakce našeho klienta, mého dobrého kamaráda Jirky, když se po dvou měsících nastěhovali zpět do kompletně rekonstruovaného bytu. Do rekonstrukce bytu se konečně...

apartmá s knihovnou na Vyšehradě

Rekonstrukce bytu 1+1 a návrh interiéru v Praze. Teakové dřevo. Vůně džungle a dotek exotického dřeva v interiéru. Použitím masivního dřeva v interiéru obývacího pokoje si ještě nemusíte doma připadat, jako na chatě. Ateliérový prostor se nachází v malém historickém...

větší kuchyně!

Rekonstrukce bytu 3+1, Praha. Technicky založená kuchyně, zaměřená na pracovní proces, zhotovená z kvalitních materiálů. Téměř bílá kuchyně s mírně retro obkladem (Twenties Mix 19 x19) a pracovní deskou z odolného HPL laminátu. Tato kuchyně není součástí obývacího...

více úložných prostor!

Když chce bytový architekt při rekonstrukci bytu 3+1 dveře schovat, jako například do šatny. Design dveří “bez zárubně”, ve stejné povrchové úpravě, jako stěna spolu splynou. Bílá stěna, bílá matné lakované dveře. Jejich cena je jen o něco vyšší, než...