Přeskočit na obsah

Nová vila ve stylu první republiky

  Jak by vypadala prvorepubliková vila dnes? Dům do kterého se propisuje umění. Dům, kde se historie spojuje s moderním stylem života. Představujeme nový koncept moderní provorepublikové vily, který vychází z klasické vily a spojuje v sobě prvky tradiční i moderní architektury. V návrhu domu znovu používáme umělecké prvky z historických stylů i současné sochařské elementy.

  DA000 5 + 1 + apartmá + kapitánský můstek
  1 zastavěná plocha 197
  2 užitná plocha 347
  3 rozměry 12 x 12 m

  velkorysý vstup

  Velkorysý vstup do domu vítá své obyvatele a návštěvníky s otevřenou náručí. Široká stříška nad vstupem je podpírána dvěma sochami.

   


  otevření domu do zahrady

  Celá jižní část domu se otevírá do prostorné zahrady. Tímto směrem jsou orientovány všechny obytné místnosti přízemí a v patře domu potom zejména ložnice dětí. Po celé šířce domu se rozkládá krytá terasa.

   


  provozní kuchyně

  Kuchyně je dnes obytným prostorem. Prostorná krásná kuchyně je pokaždé ideálem. Místo pro pěkný kávovar, vinotéku a podobně. Kuchyně je ovšem také produkce špinavého nádobí a místem hrubé přípravy pokrmů. Za tímto účelem jsme navrhli “2. kuchyň”, která je skryta pohledům z obývacího pokoje, je při tom po ruce a umožní všechny činnosti, které má.

  společenské křídlo, ale vždy soukromí

  Chcete mít možnost ubytovat své blízké přátele, nebo jiné členy rodiny, ALE nepřipravit se o své soukromí. Pokoj pro hosty je situován v přízemí, má svou koupelnu i malou kuchyňku, jako v luxusním hotelu. O hosty je tedy dobře postaráno, přesto Vám zůstane soukromí nedotčeno.


  na střeše, jako na parníku

  Střecha skýtá jedinečnou perspektivu pohledu do okolní krajiny, rozhled, pocit volnosti a svobody. Na střeše je umístěn prostorný objekt se vším potřebným, jako na parníku, nebo na zaoceánské jachtě. Je tu malá koupelna i kuchyňka s barem. Střecha tvoří prostornou palubu krytou stříškou. Najde se tu místo třeba i na saunu, fitness, nebo vířivku.
   


  Zahrada

  Zahrada je obytným prostorem stejně, jako dům. Jsou zde rozličná více, či méně otevřená místa. Bazén, terasa, venkovní kuchyně, trávník, nebo také altán, či chatka, kam je možné se o samotě uchýlit. V přední části je samozřejmostí prostorná garáž, případně s dílnou, nebo ateliérem, skleníkem apod.


  altán – oáza klidu v zahradě

  Monte rosa je horská útulna v italských Alpách. Stejný účel má i tento zahradní altán-chatka. Samotu na dosah ruky, avšak s přiměřeným komfortem.


  Venkovní kuchyně

  Dům a zahrada tedy umožňuje různé způsoby užívání a bydlení. Kromě každodenní klasiky – obývací pokoj, kuchyně, jídelna, terasa tu je zahradní kuchyně, paluba zaoceánského parníku na střeše, horská útulnu a jiné.

   

   

  Igor David, březen 2017