Rekonstrukce kuchyně na moderní bytový interiér v provedení mahagon/wenge, kterou jsme navrhli v našem architektonickém studiu a vyrobili na míru. Její součástí je také prosvětlený barový pult z luxfer, který kuchyň odděluje od obývacího pokoje. Tento zděný pult byl postaven z matných skleněných tvárnic 200/200mm, které jsou zakončeny kulatou tvarovkou. Vlastní deska domácího baru je projektována z masivního mahagonového dřeva z kruhovým zakončením, které zaklápí konec svítící luxferové stěny. Ze strany kuchyně je bar zaslepen DTD deskou, která je součástí linky a je opatřena dýhou wenge. Tmavá kuchyně, kombinace mahagonu a wenge a prosvětlené skleněnétvárnice navozují atmosféru prvorepublikového interiéru.
Design prosvětleného baru
Mezi svítící luxferovou stěnou a kuchyní na míru je mezera cca 70mm, kde jsou instalovány diodové pásky. Vždy v místě vodorovné spáry, jak je vidět na fotografiích. Projektanti zkoušeli i jiné způsoby prosvětlení bytového baru, ale pouze takto je světlo rovnoměrně rozprostřeno po celé stěně (např osvětlení zářivkovými trubicemi je velmi intenzivní v místě zdroje, ale intenzita se vzdáleností rychle klesá). A především se tento meziprostor nepřehřívá, takže není nutné řešit jeho odvětrání. Také intenzita světla od diod je pouze „mírná“ a vytváří decentní, příjemnou atmosféru.
Design zděného osvětleného baru do kuchyně. Na fotografii je dále vidět pracovní deska z umělého kamene Hanex a digestoř Electrolux. Fotogalerie: Svítící bar v pohledu do interiéru kuchyně. Na pozadí je vidět vysoká část kuchyňské linky v provedení: rámy-masiv mahagon, skříňky dýha wenge. Instalované spotřebiče jsou Electrolux.
Designové ukončení mahagonové barové desky a prosvětlené luxferové stěny. Dále je na fotografii patrná pracovní kuchyňská deska, navržená z umělého kamene, včetně integrovaného dřezu. Dřezová baterie HansGrohe. Obklad stěny za pracovní deskou je od italského výrobce ABK.
Pracovní deska z umělého kamene
Na pracovní desku architekti použili „umělý“ kámen výrobce Hanex. Plusem tohoto materiálu a podobným je, že se u výrobce připraví jednotlivé komponenty (desky se sokly a dřez) a tyto díly se na místě svaří do jednoho celku, čili nejsou vidět žádné spáry. Krása. Kamenné vrchní desky nábytku navozují atmosféru intriéru první republiky.
Avšak má také nevýhodu a tou je, že je poměrně měkký – jsou na něm hned vidět různé šrámy, kterým se užíváním kuchyně neubráníte. A také pokud na něj postavíte horký hrnec, zůstane po něm znatelné matné kolečko.
[nggallery id=7]