1/2/3 rekonstrukce bytu krok za krokem

Jak postupovat při rekonstrukci bytu. Rekonstrukce bytu je komplexní proces, který lze rozdělit do 3 hlavních kroků:
 

1/ Příprava

Dobře se připravte na celý postup rekonstrukce bytu a všechny jeho fáze. Rozhodněte se, co všechno budete chtít rekonstruovat a vyberte si všechny materiály. Nejlepší přípravou je mít dobře zpracovaný návrh a projekt rekonstrukce bytu, kde se vyřeší všechny důležité souvislosti.
 

2/ Zajištění dodávek materiálů a firem

Včas a s předstihem si zajistěte všechny materiály a výrobky, které budete potřebovat a firmy, které budou práce provádět. Logistika je pro úspěšný postup zásadní.
 

3/ Realizace

Držte se základního pravidla, že čím více času a péče věnujete přípravě celého projektu, tím snadněji budete postupovat během samotné realizace. Další důležité pravidlo je „rezerva“. Především časová pro zajištění dodávek materiálů, ale i během realizace může dojít k nepředpokládaným situacím, tak aby jste se nedostali do časové tísně. Počítejte také s finanční rezervou pro neočekávané situace.


 

1/ Příprava

Nejdříve musíte formulovat své záměry, tedy rozsah v jakém chcete rekonstrukci bytu realizovat. Pokud to bude celková rekonstrukce budete mít rozkopaný celý byt.
 

  1. podrobně formulujte své záměry – stanovení rozsahu celkové rekonstrukce bytu. Např. zda budete měnit příčky, bourat všechny podlahy, či předělávat elektroinstalaci atd…
  2.  

  3. změřte si celý byt – budete potřebovat znát všechny rozměry a místa napojení na rozvody sítí, abyste věděli kolik a čeho budete objednávat, případně, jak velkého (otvory dveří apod.)
  4.  

  5. vyberte všechny materiály – je důležité vybrat všechny nezbytné materiály, aby byl čas na jejich objednání a dodávku, ne vše co se vám bude líbit bude ihned k dispozici (dodání materiálů, které nejsou skladem může zabrat 1-2 měsíce)

 

Pokračování 

Stránky: 1 2

rekonstrukce bytu