Odkaz designu zlatých šedesátých let

Interiér horského apartmánu s mírným odkazem k nejlepšímu ze stylu šedesátých let.
 
Vytvořit interiér apartmánu znamená, že na v garzonce musíte zařídit vše jako v bytě 3+1 střední velikosti. Přesto, že se jedná o omezený prostor, podařilo se vytvořit plně vybavený byt, kde je místo opravdu pro všechno. Obývací pokoj s rozlehlou sedačkou. Sedačka se dá rozložit, tak že vznikne plnohodnotná manželská postel.

Igor David

Domorodci vyhlíží přistání Kryštofa Kolomba v Americe

Joe Colombo

Oživlý design šedesátých let.

Pavel Šmíd

Forest Gump

Podbrdská keramika

Stolní lampa

 

Celkové pojetí

Pokud máme zařídit takovýto prostor, který v jedné místnosti sdružuje více funkcí, je vždy důležité udržet jednotné výtvarné pojetí. Zadání může svádět k designování každé jednotlivosti, avšak je nezbytné míti na mysli, že všechny tyto věci budou pohromadě a tedy musí spolu vycházet a nepřekřikovat se. Umírněnost motivů je nezbytná, protože cílem je nezahltit obyvatele, ale dopřát jim klidu a odpočinku v prostředí, které je jim vlastní. Tato umírněnost našeho návrhu dává možnost majitelům dotvořit prostor sami vlastními věcmi, aniž by narušili celkový výraz. Konečně oni jej budou užívat a stanou se tak spolutvůrci.

 

Design

Jednoduchým výchozím motivem pro návrh nábytku byla vložená dvířka. Obrys jednotlivého kusu nábytku vystupuje a dává mu charakteristický výraz pro drobný mobiliář 60-tých let. Materiál jsme použili jasanovou dýhu, která se doplňuje s masivním dubem na podlaze.

Designéři 60-tých let rádi používali základních geometrických tvarů a sytých barev, které dávali čalouněnému nábytku mírně brutalistní výraz. Z tohoto principu jsme vycházeli při návrhu rozkládací sedačky. Dva sytě modré obdélníky zakončené půlkruhem sedí na sobě a tím tvoří výšku sedačky. Po položení vedle sebe potom plnohodnotnou manželskou postel. Stejný tvar je zopakován na opěrácích, které se zároveň dají otevřít a poskytují prostor pro uložení lůžkovin.

Podobný princip je zvolen na čalouněné taburetky v salonu. Hranoly zaoblené čalouněním jednoduše zapadnou do sebe a tvoří příjemný kout pro posezení.

 

Kuchyňský kout má dostatek úložného místa a je plně vybaven k malému i náročnému vaření. Krok od kuchyně je v nice umístěn jídelní kout se skleněným stolem na dřevěné noze a dvěma čalouněnými lavicemi, ke kterému se posadí až pět osob.
Vstupní hala je pomyslně rozdělena na vstup s šatními skříněmi a věšákem a salon s pohodlným sezením, knihovnou a stolkem.

Vyrobeno na zakázku

Současná nabídka materiálů a vybavení je téměř nekonečná, nicméně pokud máme určitou představu, kterou chceme v interiéru přesně realizovat, musíme vše navrhnout do detailu a vyrobit sami. Potom do sebe nakonec vše zapadne.

 

Jídelna. Krok od kuchyně je v nice umístěn jídelní stůl se dvěma čalouněnými lavicemi, ke kterému se posadí až pět osob.

 

Vstupní hala je pomyslně rozdělena na vstup se šatními skříněmi a věšákem a salon s pohodlným sezením, knihovnou a stolkem.

 

interiéry p r o j e k t y